Neden Recover?

Recover’ı aklımıza düşüren şey, dinlediğimizde içimizde benzer hisleri uyandıran bir LP şarkısıydı (Recovery). Hem şarkının dinleyicisine aktardığı duygu, hem recover’ın ‘iyileşme’yi karşılayan anlamı, hem de bizim içinden geçtiğimiz yolun bir iyileşme çabası olduğunu fark etmemiz bize, bizi anlatan ismin tam da bu olduğunu düşündürttü.
 

Her birimiz kendi öykülerimizin kahramanlarıyız, aynı zamanda yazarlarıyız da. Bazen bir kitabın sonunda, bir filmin o meşhur sahnesinde, bazen bir fotoğraf karesinde ya da bir oyunun saatler boyu düşündüren o iki cümlesinde, bir müziğin ruhumuzu saran ritminde birbirine değiyor hikayelerimiz.


Sanatın biricikliğini hepimiz kendi deneyimlerimizde yaşıyoruz, onlarla büyüyor, iyileşiyor, olgunlaşıyoruz. Kültürün, sanatın ve psikolojinin insanın hayatıyla olan bu iç içeliğini fark ettiğimizde, bunların kendi hikayelerimizde, iyileşme süreçlerimizde bize nasıl eşlik ettiğini de sizlerle paylaşmak istedik.


“Recover Oneself” yani “kendini iyileştirmek” adını koyduğumuz bu yola işte bu amaçla ve büyük bir heyecanla başladık. Kendimizi daha iyi tanıyabilmek, anlayabilmek ve bunların getirisi olarak beraber iyileşebilmek, değişebilebilmek ve bu değişimin farkındalığıyla olgunlaşabilmek dileğiyle...